Úvod | Poradna | Jak rychle získat finanční rezervu

Jak rychle získat finanční rezervu

jak na finanční rezervu půjčkoland

Pro případ nouze je finanční rezerva opravdu důležitá. Ale co když se zdá, že není možné najít peníze na úspory? Podělíme se s vámi o pár tipů, kde začít a jak konečně začít budovat vlastní nouzový fond.

Rezerva na horší časy vnáší do vašeho života klid a jistotu. Doporučená výše rezervy by se měla skládat z 3 až 6násobku měsíčních výdajů. V prvním kroku si tedy spočítejte, jak velkou rezervu potřebujete. Rezerva je uzpůsobená vám, vašemu životnímu stylu a potřebám, proto je velmi individuální.


Založte si oddělený účet

Když je nouze, peníze potřebujete ihned. Proto je zbytečné ukládat je na účty s poplatky za předčasný výběr. Stejně tak nechcete držet rezervu na běžném účtu, odkud platíte každodenní výdaje – hrozí, že peníze určené ke spoření rychle utratíte. Chytrým a jednoduchým řešením pro začátek je založení samostatného spořicího účtu s lepším úrokem. Ten většina bank nabízí jako podporu k běžnému účtu, ale můžete si ho založit i samostatně.


Jak začít budovat rezervu

Cíl může na první pohled vypadat nedosažitelně. Pokud si cestu za vysněnou rezervou rozdělíte na menší části, najednou už nejde o tolik nadlidský úkol. Co třeba jako první cíl stanovit naspoření 3 tisíc korun? To je 100 korun denně. Při přepočtu na pivo jde o dvě točené. Pokud vydržíte celý rok ušetřit stokorunu denně, naspoříte 36 tisíc. Když odpustíte 200 korun denně, už je to 72 tisíc.


Pravidelně posílejte peníze na spořicí účet

Trvalý příkaz z běžného účtu na spořicí je skvělý způsob, jak pravidelně a dlouhodobě spořit. Příkaz nastavte ideálně na den výplaty. Pět, deset procent každý měsíc a rezerva poroste sama od sebe. Spořicí účet navíc většinou úročí vložené finance lépe než běžný účet.


Udržujte si přehled o výdajích

Mějte přehled o svých rutinách a objevte, kde se dá ušetřit. Místo auta zvolte pro cestu do práce autobus. Obědváte v restauracích? Uvařte si jídlo doma a noste si ho do práce. Najděte konkrétní výdaje, které lze eliminovat, a postupně je změňte. A hlavně vytrvejte. Vaše snaha bude brzy vidět na spořicím účtu. 


Co když máte dluhy

Pokud máte dluhy, tvorba rezervy se zdá být o to víc nemožná. Pokud máte dluhy s vysokými úroky, jako je kontokorent, zkuste je nejdříve umořit. S rozumnými úroky, jako je hypotéka, pracujte na obou cílech současně – splácejte dluhy a budujte rezervu.

Důležité je vydržet. Omezte nepotřebné a uvidíte, jak se vám brzy podaří vybudovat silnou finanční rezervu do života.

Sdílet

Poradna

Podobné články

Nejvýhodnější půjčky

V Půjčkolandu si zakládáme na poskytování nejvýhodnějších půjček na trhu. Naše inovativní platforma vám ulehčí proces výběru optimální půjčky – po zadání požadované částky a vyplnění několika kontaktních údajů vám systém nabídne individuálně nejlepší nabídku půjček přímo pro vás. Naším cílem je zajistit, abyste nemuseli procházet složitým výběrem půjček sami. Díky sofistikovanému systému vyhodnocení na základě vašich možností a požadavků vám Půjčkoland přinese klid a jistotu ve finančních záležitostech. U nás není třeba čekat na zdlouhavé vyřizování papírů. Všechny administrativní záležitosti vyřídíme za vás. Peníze můžete očekávat na svém účtu během pouhých 10 minut. Vstupte do Půjčkolandu a objevte revoluční platformu, která vám usnadní život. Nejlepší půjčky na jednom místě? To je Půjčkoland. Důvěřujte nám a získejte optimální finanční řešení

Číst více...

Peníze do 10 minut

V Půjčkolandu získáte potřebné finanční prostředky velmi rychle a bez zbytečného papírování. Nabízíme půjčky v rozmezí od 1 000 do 100 000 Kč s nejdelší možnou splatností až 84 měsíců, umožňující flexibilitu při splácení. Systém našeho posuzování žádostí umožňuje většinu případů vyhodnotit a peníze poslat na váš účet už do 10 minut od schválení. Při vyšších částkách zpravidla nejpozději druhý pracovní den, jelikož doba převodu je ovlivněna pružností vaší banky.  V Půjčkolandu můžete takřka okamžitě reagovat na vaše nečekané finanční potřeby s jasnými podmínkami a transparentností. Díky rychlosti a dostupnosti peněz na účtu můžete čelit nečekaným situacím s klidem a jistotou.Bez ohledu na to, zda potřebujete půjčit menší částku od 1 000 Kč nebo vyšší sumu až do výše 100

Číst více...

Půjčka bez papírování

Půjčkoland přináší revoluční řešení v oblasti finančních služeb s nabídkou půjček bez zdlouhavého papírování. Tato platforma pro online půjčky je navržena tak, aby šetřila váš čas a přinášela vám maximální pohodlí. Díky moderním technologiím můžete získat finanční prostředky rychle a bez složité administrativy. Jedinečnost Půjčkolandu spočívá v tom, že nenahlížíme na aktuální zaměstnání – půjčíme vám i v případě, že jste momentálně bez práce, pobíráte mateřskou nebo jste v důchodu. Naše služby jsou dostupné pro každého, kdo potřebuje finanční injekci, a to ihned. Vyberte si výši půjčky podle vašich aktuálních potřeb, a po rychlém schválení můžete očekávat připsání peněz na váš bankovní účet ještě tentýž den. Půjčkoland přináší nejen bezproblémové získání financí, ale také výhodné podmínky, které těží z absence

Číst více...

Půjčkoland

Registrace

Ještě se neznáme, a proto od vás potřebujeme pár
údajů, abychom vám mohli půjčit peníze.

Ještě se neznáme, a proto od vás potřebujeme pár údajů, abychom vám mohli půjčit peníze.

Form Submission
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
+420
Toto pole je povinné.