Úvod | Poradna | 5 bezpečných tipů, jak najít nejvýhodnější půjčku 

5 bezpečných tipů, jak najít nejvýhodnější půjčku 

nejlevnější půjčka

Půjčky nás každý den doslova bombardují ze všech stran. Stačí zapnout počítač a první tři bannery nabízí zaručeně tu nejvýhodnější půjčku a v televizi se společnosti předhání v co nejlepší nabídce. Jak tedy vybrat tu správnou půjčku? Jak poznat, že právě ta, kterou zvažujete, je tou správnou volbou?

Podívejte se na 5 zaručených tipů, které vám vždy bezpečně pomohou při rozhodování. 


1. Tip: Nejprve zkontrolujte svou peněženku

Zjistěte, kolik peněz opravdu potřebujete půjčit. A kolik z celkové částky dokážete pokrýt z vlastních zdrojů. Protože čím větší částku si půjčíte, tím více budete muset přeplatit. Krátkodobým řešením může být rychlá půjčka v jednotkách tisíc, která vám pomůže překlenout období do výplaty. 

Rada: Zamyslete se, kolik peněz skutečně právě teď potřebujete.


2. Tip: Promyslete, na co vlastně potřebujete peníze

Na co přesně potřebujete peníze? Je to opravdu tolik naléhavé? Může nastat situace, kdy budete potřebovat peníze narychlo – rozbité spotřebiče, auto, zdraví. Všechno může přijít najednou jako domeček z karet. Proto je důležité mít zadní vrátka a solidní finanční rezervu. Pokud ani to nestačí, pomozte si půjčkou k dorovnání celkové částky.

Rada: Zde je klíčové se zeptat sami sebe, zda za to ta půjčka skutečně stojí. Má daná věc nebo služba takovou hodnotu, která převýší celou půjčku?


3. Tip: Jak dlouho si můžete dovolit splácet?

Banky i nebankovky mají povinnost vás prověřit, což je dobré pro vaši i jejich bezpečnost. I když může být vaše žádost schválena, přemýšlejte, zda má smysl jít do splátky, která vám bude měsíčně odebírat stovky z výplaty. Nebude vám chybět najednou někde jinde? Je to opravdu jen rychlé řešení, které zvládnete?

Rada: Pokud vás splátka nijak neomezí, vybírejte společnost, která vám pomůže s klidným spaním.


4. Tip: Dejte pozor na RPSN

Nezaměřujte se pouze na úrok, ale věnujte pozornost RPSN (roční procentní sazba nákladů). RPSN zahrnuje nejen úrokovou sazbu, ale i poplatky, které zvyšují celkovou částku. Právě RPSN vám poskytne jasnou odpověď na to, která z půjček je pro vás nejvýhodnější.

Rada: Podívejte se na RPSN u každé půjčky zvlášť a porovnejte je. Pokud je číslo příliš vysoké nebo tam dokonce chybí, rychle pryč.


5. Tip: Od koho si tedy půjčit

Důvěra, reference, doporučení od známých. Věřte svým instinktům a vybírejte bankovní nebo nebankovní společnosti, kterým můžete důvěřovat. Seriózní společnosti vám vždy pečlivě vysvětlí podmínky, ukáží výhody a nevýhody půjčky. Rozhodnutí podepsat smlouvu nebo ne je vždy a jen na vás. 

Rada: Nedůvěřujte klamavým reklamám a porovnejte si více nabídek. Riskovat s něčím neznámým se prostě nevyplácí, ať už máte boty suché, či mírně namočené.


Rada na závěr

Důvěřuj, ale prověřuj. Pravda, kterou byste se měli řídit pokaždé, když s někým uzavíráte smlouvu. U nás v Půjčkolandu najdete pouze ty společnosti, kterým věříme, jsou ověřené a bezpečné. Zkrátka splňují všechny body výše. Vám už jen prakticky zbývá vybrat si tu nabídku, která vám bude nejsympatičnější… pokud tedy půjčku opravdu potřebujete.

Sdílet

Poradna

Podobné články

Nejvýhodnější půjčky

V Půjčkolandu si zakládáme na poskytování nejvýhodnějších půjček na trhu. Naše inovativní platforma vám ulehčí proces výběru optimální půjčky – po zadání požadované částky a vyplnění několika kontaktních údajů vám systém nabídne individuálně nejlepší nabídku půjček přímo pro vás. Naším cílem je zajistit, abyste nemuseli procházet složitým výběrem půjček sami. Díky sofistikovanému systému vyhodnocení na základě vašich možností a požadavků vám Půjčkoland přinese klid a jistotu ve finančních záležitostech. U nás není třeba čekat na zdlouhavé vyřizování papírů. Všechny administrativní záležitosti vyřídíme za vás. Peníze můžete očekávat na svém účtu během pouhých 10 minut. Vstupte do Půjčkolandu a objevte revoluční platformu, která vám usnadní život. Nejlepší půjčky na jednom místě? To je Půjčkoland. Důvěřujte nám a získejte optimální finanční řešení

Číst více...

Peníze do 10 minut

V Půjčkolandu získáte potřebné finanční prostředky velmi rychle a bez zbytečného papírování. Nabízíme půjčky v rozmezí od 1 000 do 100 000 Kč s nejdelší možnou splatností až 84 měsíců, umožňující flexibilitu při splácení. Systém našeho posuzování žádostí umožňuje většinu případů vyhodnotit a peníze poslat na váš účet už do 10 minut od schválení. Při vyšších částkách zpravidla nejpozději druhý pracovní den, jelikož doba převodu je ovlivněna pružností vaší banky.  V Půjčkolandu můžete takřka okamžitě reagovat na vaše nečekané finanční potřeby s jasnými podmínkami a transparentností. Díky rychlosti a dostupnosti peněz na účtu můžete čelit nečekaným situacím s klidem a jistotou.Bez ohledu na to, zda potřebujete půjčit menší částku od 1 000 Kč nebo vyšší sumu až do výše 100

Číst více...

Půjčka bez papírování

Půjčkoland přináší revoluční řešení v oblasti finančních služeb s nabídkou půjček bez zdlouhavého papírování. Tato platforma pro online půjčky je navržena tak, aby šetřila váš čas a přinášela vám maximální pohodlí. Díky moderním technologiím můžete získat finanční prostředky rychle a bez složité administrativy. Jedinečnost Půjčkolandu spočívá v tom, že nenahlížíme na aktuální zaměstnání – půjčíme vám i v případě, že jste momentálně bez práce, pobíráte mateřskou nebo jste v důchodu. Naše služby jsou dostupné pro každého, kdo potřebuje finanční injekci, a to ihned. Vyberte si výši půjčky podle vašich aktuálních potřeb, a po rychlém schválení můžete očekávat připsání peněz na váš bankovní účet ještě tentýž den. Půjčkoland přináší nejen bezproblémové získání financí, ale také výhodné podmínky, které těží z absence

Číst více...

Půjčkoland

Registrace

Ještě se neznáme, a proto od vás potřebujeme pár
údajů, abychom vám mohli půjčit peníze.

Ještě se neznáme, a proto od vás potřebujeme pár údajů, abychom vám mohli půjčit peníze.

Form Submission
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
+420
Toto pole je povinné.